Zbliża się koniec budowy zbiornika Racibórz Dolny

Zbliża się koniec budowy zbiornika Racibórz Dolny

Powoli nadchodzi czas, w którym zakończy się budowa zbiornika Racibórz Dolny. Gdy już zakończą się kluczowe prace, które są jeszcze obecnie prowadzone, wykonawca przejdzie do rozbiórki jazu Studzienna, a także zajmie się uporządkowaniem czaszy zbiornika oraz instalacją aparatury pomiarowo-kontrolnej. W tym momencie prowadzone są prace wykończeniowe na zaporach, nadal jeszcze trwa także budowa dróg serwisowych.
Przewiduje się, że prace związane z budową zbiornika Racibórz Dolny zakończą się już bardzo niedługo, bo do końca maja 2020 roku. Warto zaznaczyć, że już od końca stycznia 2020 roku polder jest już funkcjonalny i realizuje swój główny cel, którym jest ochrona przeciwpowodziowa, która ochrania ponad 2,5 miliona mieszkańców okolicznych terenów z trzech województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.
Budowa zbiornika finansowana jest przez Bank Rozwoju Rady Europy, Bank Światowy, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, a także przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *