W Kędzierzynie-Koźlu zbudowany zostanie wał przeciwpowodziowy

W Kędzierzynie-Koźlu zbudowany zostanie wał przeciwpowodziowy

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji związanej z budową wału przeciwpowodziowego na Odrze w okolicy Kędzierzyna-Koźla. Przetarg ogłoszony został przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.
Pierwszym etapem prac ma być powstanie obiektu, który będzie miał dwieście metrów długości i powstanie w okolicach ulicy Gliwickiej. Projekt zakłada, że cały wał przeciwpowodziowy o nazwie „Kędzierzyn” osiągnie łącznie długość dwóch tysięcy metrów.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach przewiduje, że przetarg rozstrzygnie się już w połowie marca bieżącego roku. Zgodnie z zapewnieniami w pierwszym etapie prac przeprowadzone będą prace w zakresie przygotowawczym, stworzone zostaną też tymczasowe drogi i prowadzone będą roboty ziemne. Inwestor zapewnia, że prace zakończą się jeszcze przed końcem roku 2020. W tym momencie Wody Polskie pracują nad zapewnieniem ciągłego finansowania inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *